Ogłoszenia parafialne 29 września 2024 r.

1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w ubiegła niedzielę na pomoc dla powodzian. Zebrano
    15 220zł., 54 dolary singapurskie i 3,5 euro. Pieniądze zostaną przekazane Caritas Polska.We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni
    powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele i święta o godz. 17.
  2. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Tego
    dnia kolejne spotkanie klubiku dla mam z dziećmi.
  3. W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.
    zbiorowa. Tego dnia wspomnienie Aniołów Stróżów.
  4. W piątek pierwszy piątek miesiąca – spowiadamy rano podczas Mszy św. i wieczorem od
    godz. 17.30. Tego dnia od godz. 10 odwiedzamy chorych.
  5. W sobotę o godz. 7.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a po nim Msza
    św. w tej intencji.
  6. W sobotę o godz. 17 kolejne spotkanie w ramach Biblijnej Szkoły Modlitwy.
  7. Sobotnia Msza św. o godz. 20 będzie odprawiona w intencji zmarłych nauczycieli i
    pracowników Szkoły Podstawowej nr.1.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 spotkanie formacyjne dla Kół Różańcowych na
    plebanii.
  9. Bardzo dziękujemy osobom wspomagającym naszą parafię, szczególnie tym, którzy dbają
    o otoczenie kościoła i jego wnętrze. Dziękujemy również za ofiary składane na tacę lub
    bezpośrednio na konto bankowe. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy”.

W ramach prac Synodu o synodalności na szczeblu naszej Diecezji, grupa kapłanów i świeckich wypracowała nowe statuty dla rad parafialnych – najistotniejszą zmianą jest powołanie oddzielnych rad : Parafialnej Rady Duszpasterskiej, której zadaniem jest pomoc Proboszczowie w koordynacji wydarzeń duszpasterskich oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej, której zadaniem jest pomoc Proboszczowi w zadaniach gospodarczych i ekonomicznych.

Na podstawie przedstawionych statutów ks. Biskup Romuald Kamiński nakazał utworzenie w parafiach naszej Diecezji obu rad.

W wyniku przeprowadzonych w naszej Parafii konsultacji ks. Proboszcz powołał następujące osoby do Parafialnej Rady Ekonomicznej:

• Pani Anna Bańcerowska
  • Pani Ewa Borkowska
  • Pan Marek Chada
  • Pan Robert Wójcik

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej wchodzą:

• Księża pracujący w naszej Parafii,
  • Pan Kościelny, Panowie Szafarze Nadzwyczajni Komunii św.
  • Przedstawiciele ruchów i wspólnot działających przy naszej Parafii.

Przedstawiając Czcigodnym Parafianom te informacje prosimy o serdeczną modlitwę za wyżej wymienionych, aby sprawowali swoje zadania na chwałę Pana Boga.