Ogłoszenia parafialne 1 września 2024 r.

1. Od 1 września wracamy do „normalnego”, poza wakacyjnego porządku Mszy św., a więc w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30, 18.00, w niedzielę zaś powraca Msza św. o godz. 13.00.
  2. 1 września – jest to także 85 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
  3. Od dziś przyjmujemy intencje Mszy św. w rocznice ślubu na przyszły rok. Podkreślamy tylko  te intencje, które dotyczą rocznic ślubu.
  4. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Obejmijmy modlitwą dzieci i młodzież.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas porannych Mszy św., popołudniu od godz. 17.00
  6. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.30, a po nim Msza św. o godz. 8.30
  7. W pierwszy piątek i sobotę miesiąca udamy się do chorych.
  8. Osoby kończące przygotowania do sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do ks. Piotra w celu uzgodnienia terminu i godziny egzaminu.
  9. Nową grupę osób chcących rozpocząć  przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę na godz. 17.00
  10. Rodzice dzieci klas trzecich, którzy chcą zgłosić swoje dzieci do przygotowań do Pierwszej Komunii świętej proszeni są o wzięcie i wypełnienie deklaracji z zakrystii.
  11. W ub. niedzielę zbieraliśmy na pomoc dla poszkodowanych w pożarze na ul. Reymonta. Zebrano kwotę 6409 zł 62 gr oraz 5 €. Bardzo dziękujemy za hojność! Cała kwota jest przekazana do dyspozycji potrzebującej rodziny.
  12. Dziękujemy w imieniu własnym i parafialnego zespołu Caritas. Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym parafie przez ofiary na tacę, a także bezpośrednie wpłaty na konto bankowe. Dziękujemy także osobom dbającym o zieleń w otoczeniu kościoła i jego wystrój.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY.