Ogłoszenia parafialne 25 sierpnia 2024 r.

1. W okresie wakacji Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.  W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu.
    W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św. wieczornej.
  2. W minionym tygodniu miało miejsce smutne zdarzenie. W domu naszych parafian p. Firlińskich z ulicy Rejmonta wybuchł pożar zajmując znaczną część domu. Szkody są znaczne. Dlatego chcemy jako parafia pomóc. Parafialny zespół Caritas będzie po Mszy św. zbierał ofiary na pomoc naszym parafianom. Z góry dziękujemy za wyrazy wsparcia. Jednocześnie informujemy, że sąsiedzi organizują także pomoc w formie usuwania skutków pożaru. Gdyby ktoś chciał zgłosić także gotowość pomocy w sprzątaniu to prosimy o zgłoszenie do zakrystii w celu skoordynowania działań we współpracy z sąsiadami. Można wziąć wiaderko i ścierki w celu oczyszczania ścian domu.
  3. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o 7.00 i 18.00
  4. We wtorek wspomnienie św. Moniki
  5. W środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 18, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych.
  6. W czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  7. Od 1 września wracamy do „normalnego”, poza wakacyjnego porządku Mszy św., a więc w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30, 18.00, w niedzielę zaś powraca Msza św. o godz. 13.00.
  8. 1 września – jest to także 84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
  9. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy intencje Mszy św. w rocznice ślubu na przyszły rok. Podkreślamy tylko  te intencje, które dotyczą rocznic ślubu.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  11. Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym parafie przez ofiary na tacę, a także bezpośrednie wpłaty na konto bankowe. Dziękujemy także osobom dbającym o zieleń w otoczeniu kościoła i jego wystrój.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY.